UEFA 2019 misija un vadība  

UEFA  (jeb tulkojumā Eiropas futbola asociāciju apvienība) ir Eiropas futbola vadošā instance. Tā ir apvienību apvienība, tā pārstāv demokrātiju un ir visaptveroša 55 Eiropas nacionālo futbola asociāciju mātes organizācija. UEFA mērķos un uzdevumos ietilpst viss, kas saistīts ar futbolu Eiropā. Tā atbalsta futbola vienoto garu, solidaritāti, sapratni un godīgu spēli, mieru. Organizācija nediskriminē  un neļauj politikai, rasei, reliģijai, dzimumam vai jebkuram citam iemeslam traucēt godīgu futbola spēlēšanu. UEFA sargā un uztur ētikas standartus un normu ievērošanu Eiropas futbolā. UEFA ir reģistrēta kā organizācija Šveicē, tā ir gan politiski, gan reliģiski neitrāla iestāde. UEFA galvenā mītne ir Šveices pilsētā Nyon. UEFA ir atzinusi arī pasaules futbola vadošā organizācija FIFA, kas atrodas Cīrihē, Šveicē. Īsāk – UEFA ir kā futbola sargeņģelis Eiropā.

UEFA prezidents ir Aleksander Čeferin. Aleksander ir no  Slovēnijas, dzimis Ļubļanā 1967.gadā. Čeferins studējis jurisprudenci un pēc studiju pabeigšanas izrādīja lielu interesi par sporta likumdošanu. 2011 gadā viņš ticis ievēlēts par Slovēnijas futbola asociācijas prezidentu, 2015.gada viņu atkārtoti ievēlēja amatā. Paralēli šim amatam Aleksander darbojās arī kā UEFA juridiskās komitejas vicedirektors un FIFA disciplinārās komitejas dalībnieks.  Čeferins UEFA ofisos ieradās ar konkrētu nākotnes vīziju. Tās fokusā bija Eiropas futbola pasargāšana, atbalstīšana un attīstīšana. Prezidents solīja strādāt kopības un sadarbības vārdā, lai stiprinātu organizācijas dalībnieku sadarbošanos, kā arī veicinātu to iesaisti UEFA programmās un projektos.

UEFA stratēģijas sauklis ir “Kopā nākotnei un futbolam”, tas tika atklāts 2019.gada februārī. Šī stratēģija aptver laika posmu no 2019 līdz 2024.gadam un tika radīta, konsultējoties ar Eiropas nacionālajām asociācijām, līgām , klubiem spēlētāju biedrībām. Stratēģijas mērķis ir uzturēt un saglabāt UEFA vērtības. Tā balstās uz četrām kolonnām: futbols, uzticība, konkurētspēja, uzplaukums. Nākamo piecu gadu laikā UEFA  strādās ar biedru iesaistīšanos, vadības uzlabojumiem visos līmeņos, iespēju komandām sacensties spēlēs un iesaistīt procesos līdzjutējus no visas pasaules. Stratēģijas ietvaros visiem UEFA iesaistītajām pusēm nāksies cieši sastrādāties, lai atbalstītu vienam otru – to visu darot Eiropas futbola labklājības vārdā.

Uzzini vairāk – https://www.optibet.lv/lv/piedavajumi/totalizators/uefa-cempionu-liga/

 

About the author