Sporta likmes- ieskats iesācējiem!  

Mūsdienās ir pieejami ļoti daudzi un ļoti dažādi sporta totalizatori, līdz ar to tiek piedāvātas arī ļoti dažādas likmes ar atšķirīgu grūtības pakāpi. Likmes var būt gan vienkāršas, gan kombinētas.

Totalizators internetā ir saistošs daudziem, ja arī vēlies piedalīties totalizatorā, tad pirms tam būtu ieteicams iepazīties ar dažādajiem likmju veidiem. Zemāk apskats par dažiem svarīgākajiem sporta likmju veidiem!

  • Piemēram, ir pirmā puslaika likme, kas nozīmē, ka likme netiek likta par visu spēli, bet gan tikai par pirmo puslaiku. Ja tā ir hokeja spēle, tas nozīmē, ka likme tiek likta tikai un vienīgi par to, kāds būs rezultāts pirmajās divdesmit minūtēs, pēc tam, kad puslaiks ir beidzies arī likme pēc tam vairs nav aktuāla. Protams, šeit var veikt ne tikai likmi par to, kura komanda iegūs pārsvaru, bet arī par veiksmīgāko spēlētāju, komandas statistiku un daudz ko citu. Tāpat kā var likt likmi par pirmo puslaiku var likt likmes arī par otro, trešo vai kādu citu spēles periodu.
  • Vēl viena likme, kas īpaši populāra hokeja fanu vidū, ir likme par pirmajiem gūtajiem vārtiem. Totalizatora dalībnieks var likt savu sporta likmi par to, kurš no spēlētājiem gūs pirmos vārtus, protams, var prognozēt arī, ka piemēram, pirmajā puslaikā neviens negūs vārtus, bet tikai otrajā puslaikā konkrētais spēlētājs gūs vārtus.
  • Ja var likt likmi par pirmajiem gūtajiem vārtiem, tad ir arī opcija veikt likmi par pēdējiem gūtajiem vārtiem, līdzīgi kā par pirmajiem, svarīgi ir precīzi paredzēt kura komanda, vai pat kurš spēlētājs būs tas, kas iesitīs ripu un gūs vārtus.
  • Nedaudz vienkāršāka likme ir sporta likme, kas likta uz spēles uzvarētājiem. Dalībnieks izsaka savas prognozes par to – kāds būs spēles gala rezultāts, nav svarīgi vai pirmajā puslaikā uzvar viena vai otra komanda, svarīgi ir paredzēt un precīzi noteikt kāds varētu būt spēles beigu jeb gala rezultāts.

Taču jāņem vērā, ka ir spēles, kur paredzēt ļoti precīzu iznākumu var būt grūti vai pat neiespējami, tad daudz labāk var noderēt kombinētā likme. Ja precīzs rezultāts šķiet ir pārāk grūti paredzams, tad var izvēlēties vienkāršāku likmju veidu jeb likmi, kad jānosaka tikai tas, kura no komandām iegūs vairāk punktus, vai arī jānosaka, ka rezultāts būs neizšķirts. Tādā situācijā tiek izanalizēts tikai tas, kura no komandām varētu gūt pārsvaru, bet nav jālauza galva par to, kāds varētu būt precīzais rezultāts. It īpaši spēlēs, kur rezultāts un gūtais punktu skaits mērāms divciparu skaitļos, tad šī noteikti būtu piemērotākā likme, vismaz iesācējiem noteikti.

 

About the author