Kas ir sporta likmes?

Sporta likmes ir sporta spēļu prognozēšanas aktivitāte, kur tās dalībnieki liek likmi uz noteiktu iznākumu. Visbiežāk likmes tiek liktas tādos sporta veidos kā futbols, amerikāņu futbols, basketbols, hokejs, riteņbraukšana, motosports un dažādi cīņu sporti, kā piemēram bokss gan profesionālā, gan amatieru līmenī.
Totalizators var tikt attiecinātas arī uz tādiem pasākumiem, kas nav saistīti ar sportu, kā piemēram realitātes šovu konkursi, politiskās vēlēšanas, kā arī likmes var tikt liktas sporta veidos, kur nav tiešas cilvēku dalības, piemēram suņu vai zirgu skriešanas sacensības un pat nelegālās suņu cīņas.

Kā tās strādā?

Sporta likmes var tikt veiktas legāli, izmantojot bukmeikeru vai nelegāli caur privātām instancēm. Vairākums legālo sporta likmju bukmeikeru atrodami internetā, kur šie uzņēmumi tiek pārvaldīti caur internetu no jurisdikcijām, kas parasti ir nodalītas no klientiem, kurus šīs kompānijas apkalpo, bieži vien, lai apietu dažādos azartspēļu ierobežojumus valstīs, kur tie ir stingrāki. Lai izdarītu sporta likmes legāli parasti tiek pieprasīta priekšapmaksa, tas nozīmē, ka likmes licējam jāmaksā pirms viņš\-a ir izdarījis izvēli uz ko likt likmi. Turpretī nelegālās instances, pašsaprotami, dēļ veida kā tās operē, var atrasties jebkur un šāda priekšapmaksa netiek prasīta, maksā tikai tas kurš zaudējis, tādējādi palielinot iespēju, ka likmes licējs paliek parādā tās ņēmējam, kas savukārt var novest pie tālākām kriminālām aktivitātēm.

Sporta likmju veidi.

Pastāv dažādi sporta likmju veidi, kas var atšķirties ar to uz ko tiek liktas likmes, piem., spēles vai visa turnīra vai iesisto golu skaitu spēlē. Dažkārt, lai guvums būtu lielāks, tiek liktas vairākas likmes “ķēdes reakcijā”, tādējādi likmes licējam jāuzvar vismaz divas vai vairāk likmes (atkarībā no tā cik bukmeikers atļauj) lai uzvarētu pavisam. Sporta likmes var tikt veiktas arī nevis par iznākumu, bet arī par spēlētāju savstarpējām pozīcijām reitingu tabulās, šis veids bieži sastopams Formula 1 sacīkšu kontekstā. Pastāv arī sporta likmes, kas paredz rezultātu tikai par pirmo spēles periodu, kā arī tādas, kur klients var likt likmi spēles procesa laikā, pārsvarā ar online sporta bukmeikeru starpniecību. Šīs aktivitātes dalībnieks var likt likmes par spēles laikā notiekošiem procesiem, piemēram, šajā uzbrukumā viņi iesitī golu vai šajā “mazākumā” komandai izdosies noturēties un neielaist vārtus.

 

Lai gan sporta likmes var likties aizrautīgs un šķietami nevainīgs azartspēļu paveids, šīs azartspēles vēsturē ir bijuši gadījumi, kur likmes licēji ietekmē spēles vai cīņas iznākumu, tādejādi kompromitējot konkrētā sportista/ komandas patiesās spējas, lai gūtu personīgu guvumu, bet te, protams, runa ir par atsevišķiem gadījumiem un ļoti augstām likmēm, noteiktas, parasti krimināla rakstura sabiedrības ietvaros.

About the author