Daži sīkumi par pokeru

Katrā jomā ir lietas, kas, šķiet, ir vecas kā zeme. Azartspēļu cienītājiem droši vien tāds ir pokers. Un kā nu ne — šobrīd pokers pasaulē tiek uzskatīts par populārāko kāršu spēli. Pēc neoficiāliem datiem ir zināms, ka to spēlē  ap 40 miljoniem cilvēku.  Tas notiek vismaz vienu reizi mēnesī.

Ja vajadzētu raksturot dažos vārdos, kas tad ir pokers, atbilde būtu: tā ir kāršu spēle, kuras pamatā ir trīs lietas: likmes, solīšana un kāršu kombinācijas. Pokera spēle nav viennozīmīgi ar vieniem un tiem pašiem noteikumiem: tā atšķiras ar spēlētājiem izdalīto kāršu skaitu, ar to, cik kombinācijas var tikt izveidotas, vai uzvar augstākā, vai zemākā kombinācija… Īsumā sakot — pokera spēle ir mainīga ka pati daba, jo tai ir vairāk nekā …. 120(!) variantu.

Visbiežāk pokers tiek spēlēts ar 52 kārtīm. Iesācējam, izdzirdot, cik kombinācijas iespējamas, izmantojot 52 kāršu kavu, droši vien nolaistos rokas — ticiet, neticiet — 2,598 miljoni. Tas nozīmē tikai to, ka pie spēcīgākās kombinācijas jeb Royal Flush iespēja tikt ir 1 pret 650 tūkstošiem.

Interesanti, ka vēl pirms 200 gadiem pokera likmēm tika izmantotas visneiedomājamākās lietas, piemēram, sākot no monētām un zelta gabaliem, beidzot ar šī paša materiāla putekļiem. Lai vairāk kontrolētu spēlmaņus, azartspēļu zāļu īpašnieki apvienojās. Viņi arī izveidoja pirmos spēļu žetonus, kas bija no visdažādākajiem materiāliem — koka, kaula, māla un ziloņkaula.

Nezin, vai kāds spētu uzminēt, cik stundu ilgusi visgarākā partija. Tā tik bija spēle! Prātam tas šķiet neaptverami — astoņus gadus, piecus mēnešus un trīs dienas. Partija, kas norisinājās ‘Bird Cage Theatre’ Arizonā, sākās pirms vairāk nekā 100 gadiem — 1881. gadā. Tai varēja pievienoties jebkurš, kurš spēja samaksāt 1000 dolāru lielu dalības naudu. Pēc neoficiālām ziņām partijā esot piedalījušies gandrīz visi leģendārākie Mežonīgo Rietumu gangsteri.

1970. gadā notika pirmais “World Series Of Poker” turnīrs. Tajā noskaidroja pasaulē labāko pokera spēlētāju. Interesanti, ka pirmajā reizē uzvarētājs triumfēja … uzvarot balsošanā. Jau pēc īsas paraugpartijas konkurenti nonāca pie slēdziena, ka Džonijs Moss ir labākais pokera spēlmanis pasaulē.

About the author